Witamy! Parafia ¶w. Bartłomieja w Lipowej
Witamy! Parafia ¶w. Bartłomieja w LipowejWitamy! Parafia ¶w. Bartłomieja w Lipowej

Aktualno¶ci

WIELKI POST

GORZKIE ŻALE W NIEDZIELE godz. 16.00
W czasie wielkiego postu Msza św. wieczorna w niedziele będzie po Gorzkich Żalach
MSZA ŚW. o godz. 16 .45
nie ma Mszy św. o 17.30.

DROGA KRZYŻOWA W PIĄTKI: godz. 16.00 dla dzieci
godz. 17.00 dorośli i młodzież
Rekolekcje w naszej Parafii od piątej niedzieli Wielkiego Postu
od 18 marca
MSZA ŚW. DLA STARSZYCH CHORCH W REKOLEKCJE 19 III poniedziałek godz. 15.00
z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia

Objazd po domach do chorych 20 III wtorek od godz. 14.00
Spowiedź wielkanocna 24 marca w sobotę przed Niedzielą Palmową
Od 8.00 do 11.30 i od14.30 do 18.00

1% podatku

PRZEKAŻ 1% PODATKU DOCHODOWEGO

Przekaż 1% podatku dochodowego na rehabilitację
dzieci niepełnosprawnych z naszej Parafii

KRS 0000 140 649

Ważne, aby w rubryce: Cel szczegółowy wpisać LIPOWA

2„Kto myśli na rok do przodu – sieje zboże,
na 10 lat – sadzi las,
daleko w przyszłość – formuje dzieci i młodzież”.
Fundacja „Nasza Przyszłość” uzyskała status organizacji pożytku publicznego, co umożliwia przekazywanie Fundacji 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT , należy wpisać numer KRS 0000091141 oraz kwotę 1% podatku.
Za każde wsparcie działań Fundacji serdeczne Bóg zapłać.

3 Przekazując swój 1% podatku na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
Wystarczy w odpowiednie miejsce PITu wpisać KRS Fundacji oraz wyliczoną kwotę 1% podatku dochodowego... 0000150776

4. CARITAS - KRS 0000541611

„Fundacja Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej KRS 0000541611, założona w celu wspierania działań Caritas Diecezjalnej. Zachęcamy do wsparcia Fundacji Caritas, która służy pomocą najbardziej potrzebującym bliźnim w naszej Diecezji.

STAŁY KONFESJONAŁ

Stały konfesjonał
Terminy i miejsca stałego konfesjonału dla naszego Dekanatu:
od poniedziałku do soboty
od godz. 9.00 do 11.00 i 15.00 do 17.00
w konkatedrze Narodzenia NMP w Żywcu.

GRUPA WSPARCIA

GRUPA WSPARCIA AA

WTOREK GODZ. 18.00 salka katechetyczna.
Zapraszamy do skorzystania ze spotkań Grupy Wsparcia. Spotkania prowadzi instruktorka.
Grupa wsparcia ma charakter otwarty, czyli może przyjść każdy, kto pragnie się dowiedzieć czegokolwiek o uzależnieniu i gdzie szukać pomocy. Zachęcamy osoby borykające się z problemami, aby przyjść anonimowo i zobaczyć że w grupie łatwiej jest podjąć decyzje i walkę o siebie i trzeźwość.

OKNO ŻYCIA

Okno Życia
Stosunek do daru życia jest wykładnikiem i podstawowym sprawdzianem autentycznego stosunku człowieka do Boga i do człowiek, czyli wykładnikiem i sprawdzianem autentycznej religijności i moralności. (Jan Paweł II)
W naszej diecezji, w dniu 14 kwietnia 2009 roku w Domu Matki i Dziecka, bp Tadeusz Rakoczy dokonał uroczystego otwarcia „Okna życia”, które powstało z inicjatywy Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
Opiekę nad „Oknem życia” sprawują Siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości.
Adres:
Diecezjalny Dom Matki i Dziecka
ul. ks. Brzóski 3a

Jak działa Okno Życia?
________________________________________
„Okno Życia” jest ratunkiem dla niechcianego dziecka, gdyż inaczej byłoby porzucone. Broni też matkę przed oskarżeniem popełnienia przestępstwa narażenia dziecka na utratę zdrowia i życia.
„Okno Życia” pozwala zagubionej matce anonimowo pozostawić nowonarodzone dziecko w specjalnie przygotowanym miejscu. Okno otwiera się z zewnątrz.
Po włożeniu dziecka uruchamia się alarm, który słyszą osoby zatrudnione w domu. Noworodek zostaje przeniesiony przez do inkubatora, gdzie przebywa do czasu przybycia karetki pogotowia.
Potem dziecko przechodzi badania w szpitalu i oddane jest do pogotowia rodzinnego.
W tym czasie rozpoczyna się proces adopcyjny.
Celem akcji prowadzonej przez Kościół jest ratowanie bezbronnych dzieci, które narażone są na porzucenie i utratę życia oraz pomoc matkom, które straciły nadzieję na realizację własnego macierzyństwa, ponieważ w ich życiu brakło miłości od najbliższych i od społeczeństwa.

<< Poprzednie 1 2 Następne>>

Content Management Powered by CuteNews