Witamy! Parafia św. Bartłomieja w Lipowej
Witamy! Parafia św. Bartłomieja w LipowejWitamy! Parafia św. Bartłomieja w Lipowej

OGŁOSZENIA 23 I 2022 - III ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 23 I 2022

W całym Kościele trwa
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Dziś 3 niedziela zwykła, obchodzona jest z inicjatywy Ojca św. jako: NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO.

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz.17.15

Zespół Charytatywny z naszej Parafii zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci z naszej parafii. KRS 0000140649
Ważne, aby w rubryce "cel szczegółowy" wpisać LIPOWA
Numer KRS na ten cel w gablocie i na stronie internetowej Parafii w aktualnościach lub za tydzień w Natanaelu.

Gromnice, a także kapturki do świec do nabycia w sklepiku pod wieżą.

Składamy podziękowania PARAFIANOM KTÓRZY ZATROSZCZYLI SIĘ O CZYSTOŚC NASZEGO KOŚCIÓŁA W tym tygodniu prosimy, aby troskę o kościół przejęli Parafianie z nad strażnicy dokończenie strony parzystej.

INTENCJE

PONIEDZIAŁEK 24 I 2022
7.00 - + Zbigniew Sapeta
17.30 - + Anna Tlałka

WTOREK 25 I 2022
7.00 - + Piotr Tracz
17.30 - + Józef Caputa z rodzicami i teściami

ŚRODA 26 I 2022
7.00 – w rocz. urodzin Piotra o Boże błog. dla całej rodziny
17.30 - + za zmarłych: Eugenia Lach, Janina Mołdysz, Elżbieta Zuziak, Aniela Jasek, Jan Łodziana, Antonina Pietraszko, Józef Konior, Maria Matlak, Zbigniew Sapeta, Piotr Tracz, Edeltrauda Kosman, Anna Tlałka, Władysław Pietraszko

CZWARTEK 27 I 2022
7.00 - + Józef Konior
17.30 – w 45 rocznicę ślubu Małgorzaty i Andrzeja o Boże błog.

PIĄTEK 28 I 2022
7.00 - + Maria Matlak
17.30 - +WYPOMINKOWA

SOBOTA 29 I 2022
7.00 - + Antonina Pietraszko
17.30 –+ Waleria Biegun w 7 rocz. śm. z mężem Józefem

NIEDZIELA - 30 I 2022
7.30 - + Stanisław Turczak z żoną Józefą
9.30 - + Mieczysław Jakóbiec w 13 rocz. śm.
11.30 - w 35 rocz. slubu Grażyny i Edwarda
17.30 - + Stefan Pietraszko z rodzicami, braćmi i siostrą

PONIEDZIAŁEK 31 I 2022
7.00 - + Jan Łodziana
17.30 - + Władysława(K) Kaleta w 3 rocz. śm.

WTOREK 1 II 2022
7.00 - + Aniela Jasek
17.30 - + Mieczysław Wisła w 4 rocz. śm.

DLA NARZECZONYCH

Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa dla narzeczonych planujących ślub

Narzeczeni z diecezji bielsko-żywieckiej planujący ślub mogą uczestniczyć w bezpośrednim przygotowaniu do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w formie online.
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: nauki.rodzina.bielsko.pl.
W razie pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. Od 9.00 do 13.00 pod nr tel. 734 176 645

GRUPA WSPARCIA

GRUPA WSPARCIA AA

WTOREK GODZ. 18.00 salka katechetyczna.
Zapraszamy do skorzystania ze spotkań Grupy Wsparcia. Spotkania prowadzi instruktorka.
Grupa wsparcia ma charakter otwarty, czyli może przyjść każdy, kto pragnie się dowiedzieć czegokolwiek o uzależnieniu i gdzie szukać pomocy. Zachęcamy osoby borykające się z problemami, aby przyjść anonimowo i zobaczyć że w grupie łatwiej jest podjąć decyzje i walkę o siebie i trzeźwość.

OKNO ŻYCIA

Okno Życia
Stosunek do daru życia jest wykładnikiem i podstawowym sprawdzianem autentycznego stosunku człowieka do Boga i do człowiek, czyli wykładnikiem i sprawdzianem autentycznej religijności i moralności. (Jan Paweł II)
W naszej diecezji, w dniu 14 kwietnia 2009 roku w Domu Matki i Dziecka, bp Tadeusz Rakoczy dokonał uroczystego otwarcia „Okna życia”, które powstało z inicjatywy Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
Opiekę nad „Oknem życia” sprawują Siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości.
Adres:
Diecezjalny Dom Matki i Dziecka
ul. ks. Brzóski 3a

Jak działa Okno Życia?
________________________________________
„Okno Życia” jest ratunkiem dla niechcianego dziecka, gdyż inaczej byłoby porzucone. Broni też matkę przed oskarżeniem popełnienia przestępstwa narażenia dziecka na utratę zdrowia i życia.
„Okno Życia” pozwala zagubionej matce anonimowo pozostawić nowonarodzone dziecko w specjalnie przygotowanym miejscu. Okno otwiera się z zewnątrz.
Po włożeniu dziecka uruchamia się alarm, który słyszą osoby zatrudnione w domu. Noworodek zostaje przeniesiony przez do inkubatora, gdzie przebywa do czasu przybycia karetki pogotowia.
Potem dziecko przechodzi badania w szpitalu i oddane jest do pogotowia rodzinnego.
W tym czasie rozpoczyna się proces adopcyjny.
Celem akcji prowadzonej przez Kościół jest ratowanie bezbronnych dzieci, które narażone są na porzucenie i utratę życia oraz pomoc matkom, które straciły nadzieję na realizację własnego macierzyństwa, ponieważ w ich życiu brakło miłości od najbliższych i od społeczeństwa.

<< Poprzednie 1 2 Następne>>

Content Management Powered by CuteNews