Witamy! Parafia ¶w. Bartłomieja w Lipowej
Witamy! Parafia ¶w. Bartłomieja w LipowejWitamy! Parafia ¶w. Bartłomieja w Lipowej

Aktualno¶ci

ROCZNICA MĘCZENNIKÓW

18 STYCZNIA w czwartek na Mszy św. o godz. 7.00 będziemy się modlić w rocznicę zamordowania księdza Ferdynanda Sznajdrowicza proboszcza z Parafianami.
Którzy w 1940 roku po aresztowaniach w Lipowej zostali wywiezieni i skazani na kare śmierci. Rozstrzelani 18 stycznia w Katowicach Brynowie gdzie została odsłonięta tablica z ich nazwiskami w tamtejszym kościele. Bowiem ciała ich nigdy nie zostały odnalezione. Jedyną pamiątką po męczennikach jest kielich Księdza Sznajdrowicza w naszej parafii.

PLAN KOLĘDY

PLAN KOLĘDY szczegóły
Po świętach rozpoczynamy kolędę. Niech przyjęcie kapłana będzie wyznaniem naszej wiary i przynależności do Kościoła. Wspólna modlitwa i poświecenie domu będzie uproszeniem Bożego błogosławieństwa i Bożej opieki dla domu i domowników na cały rok.
Prosimy by była woda święcona, krzyż, kropidło i indeksy
(do nabycia woda św. i kropidła pod wieżą)

27 XII ŚRODA OD GODZ. 9.00
1 ksiądz - Brzeziny od Leśnej – Brzegi- po domy przy Lewiatanie
2 ksiądz - Brzeziny od Leśnej po lewej stronie do Moronia

28 XII CZWARTEK OD GODZ. 9.00
1 ksiądz - BRZEZINY – od Leśnej po prawej stronie

2 ksiądz - Brzeziny od P. Durajów w stronę Leśnej

29 XII PIĄTEK OD GODZ. 9.00
1 ksiądz - od Moronia od tartaku i w kierunku Jasków

2 ksiądz – początek w Zimniku i w kierunku Jasków

30 XII SOBOTA OD GODZ. 9.00

1 ksiądz - na Brzezinach od krzyża tzw. Pętla i Kępki do stacji benzynowej

-2 ks. Nad strażnicą ( lewa strona od centrum)
rozpoczęcie od Bindowej od P. Mołdyszów

2 I 2018 - WTOREK OD GODZ. 15.00 -
Nad strażnicą prawa str. od centrum i od Bindowej 2 księży

3 I - środa od godz. 9.00 - Nadkościół od góry - całość
3 I - środa - od godz. 15 wokół kościoła
4 I - czwartek - od godz. 9.00 - Gamary i Podkościół
9 I - wtorek - od godz. 9.00 Dolna Lipowa od Pietrzykowic do P. Jakubiec
10 I- środa - Dolna Lipowa – trzy boczne wejścia /potoki/
11 I -czwartek 10 I - środa- Dolna Lipowa cd. do GS. do P. Bednarz
12 I - piątek – Dolna Lipowa cd. od GS. do przedszkola
do P. Andrzejczak
13 I - sobota –Dolna Lipowa – dokończenie

16 I - wtorek od godz. 15.00 - Banasie
17 I - środa - od godz. 9.00 - Puścin

19 I - piątek - od 15.00 - Majątek
20 I - sobota - od 9.00 - Podlas

STAŁY KONFESJONAŁ

Stały konfesjonał
Terminy i miejsca stałego konfesjonału dla naszego Dekanatu:
od poniedziałku do soboty
od godz. 9.00 do 11.00 i 15.00 do 17.00
w konkatedrze Narodzenia NMP w Żywcu.

GRUPA WSPARCIA

GRUPA WSPARCIA AA

WTOREK GODZ. 18.00 salka katechetyczna.
Zapraszamy do skorzystania ze spotkań Grupy Wsparcia. Spotkania prowadzi instruktorka.
Grupa wsparcia ma charakter otwarty, czyli może przyjść każdy, kto pragnie się dowiedzieć czegokolwiek o uzależnieniu i gdzie szukać pomocy. Zachęcamy osoby borykające się z problemami, aby przyjść anonimowo i zobaczyć że w grupie łatwiej jest podjąć decyzje i walkę o siebie i trzeźwość.

OKNO ŻYCIA

Okno Życia
Stosunek do daru życia jest wykładnikiem i podstawowym sprawdzianem autentycznego stosunku człowieka do Boga i do człowiek, czyli wykładnikiem i sprawdzianem autentycznej religijności i moralności. (Jan Paweł II)
W naszej diecezji, w dniu 14 kwietnia 2009 roku w Domu Matki i Dziecka, bp Tadeusz Rakoczy dokonał uroczystego otwarcia „Okna życia”, które powstało z inicjatywy Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
Opiekę nad „Oknem życia” sprawują Siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości.
Adres:
Diecezjalny Dom Matki i Dziecka
ul. ks. Brzóski 3a

Jak działa Okno Życia?
________________________________________
„Okno Życia” jest ratunkiem dla niechcianego dziecka, gdyż inaczej byłoby porzucone. Broni też matkę przed oskarżeniem popełnienia przestępstwa narażenia dziecka na utratę zdrowia i życia.
„Okno Życia” pozwala zagubionej matce anonimowo pozostawić nowonarodzone dziecko w specjalnie przygotowanym miejscu. Okno otwiera się z zewnątrz.
Po włożeniu dziecka uruchamia się alarm, który słyszą osoby zatrudnione w domu. Noworodek zostaje przeniesiony przez do inkubatora, gdzie przebywa do czasu przybycia karetki pogotowia.
Potem dziecko przechodzi badania w szpitalu i oddane jest do pogotowia rodzinnego.
W tym czasie rozpoczyna się proces adopcyjny.
Celem akcji prowadzonej przez Kościół jest ratowanie bezbronnych dzieci, które narażone są na porzucenie i utratę życia oraz pomoc matkom, które straciły nadzieję na realizację własnego macierzyństwa, ponieważ w ich życiu brakło miłości od najbliższych i od społeczeństwa.

<< Poprzednie 1 2 Następne>>

Content Management Powered by CuteNews