Witamy! Parafia ¶w. Bartłomieja w Lipowej
Witamy! Parafia ¶w. Bartłomieja w LipowejWitamy! Parafia ¶w. Bartłomieja w Lipowej

Aktualno¶ci

STAŁY KONFESJONAŁ

Stały konfesjonał
Terminy i miejsca stałego konfesjonału dla naszego Dekanatu:
od poniedziałku do soboty
od godz. 9.00 do 11.00 i 15.00 do 17.00
w konkatedrze Narodzenia NMP w Żywcu.

GRUPA WSPARCIA

GRUPA WSPARCIA AA

WTOREK GODZ. 18.00 salka katechetyczna.
Zapraszamy do skorzystania ze spotkań Grupy Wsparcia. Spotkania prowadzi instruktorka.
Grupa wsparcia ma charakter otwarty, czyli może przyjść każdy, kto pragnie się dowiedzieć czegokolwiek o uzależnieniu i gdzie szukać pomocy. Zachęcamy osoby borykające się z problemami, aby przyjść anonimowo i zobaczyć że w grupie łatwiej jest podjąć decyzje i walkę o siebie i trzeźwość.

OKNO ŻYCIA

Okno Życia
Stosunek do daru życia jest wykładnikiem i podstawowym sprawdzianem autentycznego stosunku człowieka do Boga i do człowiek, czyli wykładnikiem i sprawdzianem autentycznej religijności i moralności. (Jan Paweł II)
W naszej diecezji, w dniu 14 kwietnia 2009 roku w Domu Matki i Dziecka, bp Tadeusz Rakoczy dokonał uroczystego otwarcia „Okna życia”, które powstało z inicjatywy Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
Opiekę nad „Oknem życia” sprawują Siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości.
Adres:
Diecezjalny Dom Matki i Dziecka
ul. ks. Brzóski 3a

Jak działa Okno Życia?
________________________________________
„Okno Życia” jest ratunkiem dla niechcianego dziecka, gdyż inaczej byłoby porzucone. Broni też matkę przed oskarżeniem popełnienia przestępstwa narażenia dziecka na utratę zdrowia i życia.
„Okno Życia” pozwala zagubionej matce anonimowo pozostawić nowonarodzone dziecko w specjalnie przygotowanym miejscu. Okno otwiera się z zewnątrz.
Po włożeniu dziecka uruchamia się alarm, który słyszą osoby zatrudnione w domu. Noworodek zostaje przeniesiony przez do inkubatora, gdzie przebywa do czasu przybycia karetki pogotowia.
Potem dziecko przechodzi badania w szpitalu i oddane jest do pogotowia rodzinnego.
W tym czasie rozpoczyna się proces adopcyjny.
Celem akcji prowadzonej przez Kościół jest ratowanie bezbronnych dzieci, które narażone są na porzucenie i utratę życia oraz pomoc matkom, które straciły nadzieję na realizację własnego macierzyństwa, ponieważ w ich życiu brakło miłości od najbliższych i od społeczeństwa.

RODZINA-RODZINIE

Wybrana rodzina: Jean Yackub Dekrmanji – SYRIA (ID2290)

Uprzejmie dziękujemy za zadeklarowaną kwotę na rzecz poszkodowanej rodziny. To między innymi Państwo będziecie wspierać całościowo przez najbliższe pół roku (6 miesięcy) wybraną rodzinę uiszczając co miesiąc deklarowaną kwotę.
Nasza Parafia objęła pomocą - rodzinę w Syrii.
Jean Yackub Dekrmanji ma 52 lata i mieszka w Aleppo ze swoją żoną Nayla George Khuam, która ma 40 lat. Mają trójkę dzieci: Ghaeel 2 lata, Sandra 6 lat i Pamela 7 lat. Są bardzo ubodzy, a wskutek zaostrzonych walk w Aleppo ich problemy się pogłębiają. W wojnie stracili cały swój dobytek oraz dom. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Wzrost cen żywności sprawia, że realnie grozi im głód. Potrzebują wsparcia finansowego, aby móc kupić jedzenie, opłacić koszty utrzymania. W Aleppo od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje w związku z przedłużającą się wojną. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz ogrzewania (tzw. mazutu), bo jeszcze jest zimno.
Ofiary na ten cel można składać do puszki na ołtarzu św. Józefa

Content Management Powered by CuteNews

¦wiety Bartłomiej Apostoł