Witamy! Parafia św. Bartłomieja w Lipowej
Witamy! Parafia św. Bartłomieja w LipowejWitamy! Parafia św. Bartłomieja w Lipowej

OGLOSZENIA

W piątek UROCZYSTOŚĆ ku czci św. Bartłomieja Ap.
SUMA ODPUSTOWA w intencji parafii o godz.18.00 a rano o godz. 7.00 Msza św. za zmarłych parafian.
Okazja do spowiedzi przed odpustem codziennie podczas różańca o godz.17.00
Prosimy o przygotowanie procesji
PROŚBA O NIE ZASTAWIANIE PARKINGU STRAGANAMI.

Wszyscy którzy nawiedzają nasz kościół w PIĄTEK łasce uświęcającej odmówią Wierzę w Boga i pomodlą się w wyznaczonych intencjach Ojca św. mogą zyskać odpust ze względu na patronalny dzień Św. Bartłomieja 24 sierpnia.
Zapraszamy w piątek - przez cały dzień będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu prosimy wszystkich, a szczególnie Róże Różańcowe jak to było omówione na zmiance.

KOMUNIA ŚW.: na Mszach o 7. i 18 00, a także o 9.00, 11.00,
Ze względu na uroczystość nie obowiązuje piątkowy post na terenie naszej parafii.

ADORACJA24 08 PIĄTEK
Godz. 8.00 Część I - RADOSNA RÓŻAŃCA

Róże: Św. Barbary,
Św. Faustyny
Św. Maksymiliana

Godz. 9.00 Część II - TAJEMNICE ŚWIATŁA

Róże: Św. Rodziny
Św. Anny
Św. Agnieszki
Św. Józefa

Godz. 10.00 Część III - BOLESNA RÓŻAŃCA

Róże: MB Bolesnej Królowej Polski
Św. Bartłomieja
Św. Jana Pawła

Godz. 11.00 Część IV CHWALEBNA RÓŻAŃCA

Róże: Św. Brygidy
MB Nieustającej Pomocy
Św. Bernadetty

STAŁY KONFESJONAŁ

Stały konfesjonał
Terminy i miejsca stałego konfesjonału dla naszego Dekanatu:
od poniedziałku do soboty
od godz. 9.00 do 11.00 i 15.00 do 17.00
w konkatedrze Narodzenia NMP w Żywcu.

GRUPA WSPARCIA

GRUPA WSPARCIA AA

WTOREK GODZ. 18.00 salka katechetyczna.
Zapraszamy do skorzystania ze spotkań Grupy Wsparcia. Spotkania prowadzi instruktorka.
Grupa wsparcia ma charakter otwarty, czyli może przyjść każdy, kto pragnie się dowiedzieć czegokolwiek o uzależnieniu i gdzie szukać pomocy. Zachęcamy osoby borykające się z problemami, aby przyjść anonimowo i zobaczyć że w grupie łatwiej jest podjąć decyzje i walkę o siebie i trzeźwość.

OKNO ŻYCIA

Okno Życia
Stosunek do daru życia jest wykładnikiem i podstawowym sprawdzianem autentycznego stosunku człowieka do Boga i do człowiek, czyli wykładnikiem i sprawdzianem autentycznej religijności i moralności. (Jan Paweł II)
W naszej diecezji, w dniu 14 kwietnia 2009 roku w Domu Matki i Dziecka, bp Tadeusz Rakoczy dokonał uroczystego otwarcia „Okna życia”, które powstało z inicjatywy Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
Opiekę nad „Oknem życia” sprawują Siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości.
Adres:
Diecezjalny Dom Matki i Dziecka
ul. ks. Brzóski 3a

Jak działa Okno Życia?
________________________________________
„Okno Życia” jest ratunkiem dla niechcianego dziecka, gdyż inaczej byłoby porzucone. Broni też matkę przed oskarżeniem popełnienia przestępstwa narażenia dziecka na utratę zdrowia i życia.
„Okno Życia” pozwala zagubionej matce anonimowo pozostawić nowonarodzone dziecko w specjalnie przygotowanym miejscu. Okno otwiera się z zewnątrz.
Po włożeniu dziecka uruchamia się alarm, który słyszą osoby zatrudnione w domu. Noworodek zostaje przeniesiony przez do inkubatora, gdzie przebywa do czasu przybycia karetki pogotowia.
Potem dziecko przechodzi badania w szpitalu i oddane jest do pogotowia rodzinnego.
W tym czasie rozpoczyna się proces adopcyjny.
Celem akcji prowadzonej przez Kościół jest ratowanie bezbronnych dzieci, które narażone są na porzucenie i utratę życia oraz pomoc matkom, które straciły nadzieję na realizację własnego macierzyństwa, ponieważ w ich życiu brakło miłości od najbliższych i od społeczeństwa.

Content Management Powered by CuteNews

Świety Bartłomiej Apostoł