Witamy! Parafia św. Bartłomieja w Lipowej
Witamy! Parafia św. Bartłomieja w LipowejWitamy! Parafia św. Bartłomieja w Lipowej

TAK POMAGAM LIPOWA

Bóg zapłać Tym którzy włączyli się w sklepach do akcji "Tak pomagam". Produkty i słodycze można jeszcze składać do kosza który znajduje się w przedsionku kościoła na świąteczną paczkę.
Zespołowi Charytatywnemu i darczyńcom dziękujemy za paczki mikołajowe dostarczone do dzieci z 14 rodzin.

Dziękujemy Zespołowi Charytatywnemu, wolontariuszom z Oazy i tym wszystkim którzy się przyczynili do tego że 37 rodzin z naszej Parafii zostało obdarowanych na święta produktami złożonymi w sklepie „Ryś” 403kg. i w „Lewiatanie” 358kg. oraz do kosza w przedsionku kościoła.

PASTERKA

PASTERKA O GODZ. 24.00

W tym roku Wigilia przypada w 4 niedzielę Adwentu ( Adwent trwa 4 niedziele w tym roku od 3XII do 24XII). Msza św. tzw. Pasterka będzie o godz. 24 .00 nie zastępuje Mszy św. niedzielnej gdyż ma liturgie o Bożym Narodzeniu. Msze św. z IV niedzieli adwentu to sobota 17.30 i dopołudnia w niedzielę. Nie będzie Mszy św. wieczornej w niedzielę 24 XII o godz. 17.30. W ciągu roku nie zastępują Mszy św. niedzielnej żadne inne Msze św. okolicznościowe jak ślubna, pogrzebowa czy inne, jedynie Msza św. w sobotę wieczorna ma tylko liturgie niedzielną.
W te dni jak i zawsze kiedy uczestniczymy tego samego dnia w dwóch Mszach św., można przystępować do Komunii św. dwa razy dziennie. Jest to pełny udział w Uczcie Eucharystycznej. Warto jednak tę drugą Komunię świętą przyjąć w określonej intencji.

ADWENT

RORATY godz. 7. 10 !

SPOWIEDŹ ADWENTOWA W NASZYM KOŚCIELE 16 XII w sobotę.
8.00 – 9.30 10.00 - 11,30 14.30 – 16.00 16.30 – 17.30

Odwiedziny z Komunią św. po domach przed świętami 15 grudnia w piątek od godz.13.00.
Prosimy zgłaszać adresy w zakrystii.

JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE W TYM ROKU BĘDZIEMY ŚWIĘTOWAĆ 31 XII NIEDZIELA ŚW. RODZINY NA MSZY O GODZ. 9.30

Pod wieżą do nabycia świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Nabywając świece wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, gdyż z każdej świecy odprowadzamy do Caritas 3.70 zł. A pozostałe ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na obiady dla dzieci z naszej Szkoły Podstawowej, fundowane przez Parafię. Zapalona zaś świeca na stole wigilijnym przy pustym miejscu niech przypomina nam o dzieleniu się z potrzebującymi.

W NIEDZIELĘ 24 XII W WIGILIĘ NA MSZĘ ŚW. O GODZ. 9.30 zapraszamy rodziny które w tym roku pożegnały swoich najbliższych. Msza św. za zmarłych których zabraknie po raz pierwszy przy stole wigilijnym

STAŁY KONFESJONAŁ

Stały konfesjonał
Terminy i miejsca stałego konfesjonału dla naszego Dekanatu:
od poniedziałku do soboty
od godz. 9.00 do 11.00 i 15.00 do 17.00
w konkatedrze Narodzenia NMP w Żywcu.

GRUPA WSPARCIA

GRUPA WSPARCIA AA

WTOREK GODZ. 18.00 salka katechetyczna.
Zapraszamy do skorzystania ze spotkań Grupy Wsparcia. Spotkania prowadzi instruktorka.
Grupa wsparcia ma charakter otwarty, czyli może przyjść każdy, kto pragnie się dowiedzieć czegokolwiek o uzależnieniu i gdzie szukać pomocy. Zachęcamy osoby borykające się z problemami, aby przyjść anonimowo i zobaczyć że w grupie łatwiej jest podjąć decyzje i walkę o siebie i trzeźwość.

<< Poprzednie 1 2 Następne>>

Content Management Powered by CuteNews