Witamy! Parafia św. Bartłomieja w Lipowej
Witamy! Parafia św. Bartłomieja w LipowejWitamy! Parafia św. Bartłomieja w Lipowej
Witamy! Parafia św. Bartłomieja w LipowejWitamy! Parafia św. Bartłomieja w Lipowej

Aktualności


OGŁOSZENIA 1 08 2021


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18 NIEDZIELA ZWYKLA 1 08 2021

Z racji pierwszej niedzieli zapraszamy na Nieszpory z adoracją
o godz. 17.15 przed Mszą św. wieczorną

Dzisiaj Dzień Solidarności z poszkodowanymi przez powodzie. Ofiary na ten cel można składać do skarbony w przedsionku koscioła.

Jutro spełniając zwykle warunki, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.

Przeżywamy sierpień - miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlimy się w tej intencji oraz zachęcamy do abstynencji w tym miesiącu. Wszystkich, którzy podejmą to postanowienie, prosimy o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości która znajduje się na ołtarzu Matki Bożej.

Polecamy aby skorzystać z udziału w Grupie Wsparcia która spotyka się w każdy wtorek o godz.18.00 w salce katechetycznej.
Mija już 5 lat działalności grupy dziękujemy instruktorce p. Beacie za prowadzenie i życzymy sukcesów uczestniczącym.

W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania w Kościele.
W piątek święto Przemienienia Pańskiego jest pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w I piątek od godz. 16.30. i tygodniu podczas różańca.
Objazd z Komunią św. po domach w piątek od godz.8.00. Prosimy zgłosić chętnych w zakrystii.

Apel o trwającym Spisie Powszechnym Ludności który jest obowiązkowy i jak wziąć udział w gablocie.

BÓG ZAPŁAĆ PARAFIANOM KTÓRZY ZATROSZCZYLI SIĘ O CZYSTOŚĆ NASZEGO KOŚCIOŁA.
W tym tygodniu troskę o nasz kościół powierzamy Parafianom z ulicy Romantycznej i Promiennej.

W miniony wtorek ZMARŁ SP.KS. JOZEF ZUZIAK nasz rodak pogrzeb odbył się USA stąd w piątek odbyła się Msza św. żałobna w naszym kościele.
Ks. Józefa będziemy polecać także w Mszy św. podczas odpustu 29 sierpnia o godz. 11.30.

Odpust ku czci św. Bartłomieja 29 08 suma o godz. 11.30

Zachęcamy do nabycia gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę religijną.

Mówi się, że sierpień to „miesiąc trzeźwości”. Nieprawda, miesiącami trzeźwości są wszystkie miesiące roku. Natomiast Episkopat podkreśla, że jest to „miesiąc abstynencji”. Trzeźwość musimy zachować zawsze, bo upicie się jest grzechem. Natomiast w sierpniu Episkopat zachęca, byśmy podejmowali decyzję niepicia alkoholu, niekupowania i nieczęstowania nim


INTENCJE


1 VIII 2021 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
7.30 - + Wojciech Mołdysz z rodzicami i teściami i córką Dorotą
9.30 - + Stefan Binda z synem Krzysztofem
11.30 - + Robert Prochownik w rocz. śm.
17.30 - w 5 rocz. ślubu Justyny i Łukasza

PONIEDZIAŁEK 2 VIII 2021
7.00 - + Antoni Jakubiec z rodzicami
17.30 - + za dusze w czyśćcu

WTOREK 3 VIII 2021
7.00 - + Maciej Francuz w 4 rocz. śm.
17.30 - w int. Grupy Wsparcia w 5 rocz. powstania i trzeźwość w parafii

ŚRODA 4 VIII 2021
7.00 - + Franciszek Lach w 1 rocz. śm.
17.30 -+ za zmarłych: ks. Józef Zuziak, Aniela Matlak, Władysław Smolik, Stefan Binda, Mariola Dudys, Emilia Knapek, Władysława Miękińska, Marian Podsiadło, Kazimierz Kowalczyk, Sławomir Kliś, Stanisław Caputa, Stanisław Turski, Jan Słapa, Marian Wolak, Bronisław Cader, Krystyna Binda, Bronisława Kosarz, Czesław Caputa, Jarosław Zuziak, Marian Karaś, Jan Rubys, Jacek Caputa

CZWARTEK 5 VIII 2021
7.00 - + Jan Rubys
17.30 - + Józef Jasek w 12 rocz. śm. z synem Andrzejem

PIĄTEK 6 VIII 2021 – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO
7.00 - + Jacek Caputa
17.30 - w 30 rocz. urodzin Anny

SOBOTA 7 VIII 2021
7.00 - wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryji
17.30 –+ Wanda Firlik z mężem Stanisławem

NIEDZIELA - 8 VIII 2021
7.30 - + Kazimierz Dudys z żoną Marią
9.30 - + Józefę(K) Jasek z mężem Władysławem
11.30 - + Franciszek Ryszka w 3 rocz. śm.
17.30 - w I rocz. chrztu i ur. Alicji

PONIEDZIAŁEK 9 VIII 2021
7.00 - + w int. Parafii
17.30 - + Jan Konior z żoną Zofią i synami: Janem i Ferdynandem

WTOREK 10 VIII 2021
7.00 - + ks. Józef Zuziak
17.30 - + Antoni Kurowski z rodzicami

ŚRODA 11 VIII 2021
7.00 – w 20 rocznicę ślubu Gabrieli i Henryka
17.30 -+ za zmarłych: ks. Józef Zuziak, Aniela Matlak, Władysław Smolik, Stefan Binda, Mariola Dudys, Emilia Knapek, Władysława Miękińska, Marian Podsiadło, Kazimierz Kowalczyk, Sławomir Kliś, Stanisław Caputa, Stanisław Turski, Jan Słapa, Marian Wolak, Bronisław Cader, Krystyna Binda, Bronisława Kosarz, Czesław Caputa, Jarosław Zuziak, Marian Karaś, Jan Rubys, Jacek Caputa

CZWARTEK 12 VIII 2021
7.00 – w 9 rocz. ur. Filipa
17.30 - w 66 rocz. ślubu Marii i Jana

PIĄTEK 13 VIII 2021
7.00 - + Sławomir Kliś
17.30 - + Wiktoria Caputa z mężem

SOBOTA 14 VIII 2021
7.00 - + Józef Matuszek w 11 rocz. śm. z żoną Bronisławą
17.30 – z Róży Św. Maksymiliana o Boże błog. w rodzinach

NIEDZIELA - 15 VIII 2021
7.30 - + Zygmunt Semik z rodzicami i bratem Józefem
9.30 - + Franciszek i Maria Witos
11.30 - W INT. PARAFII - DOŻYNKI
17.30 - + Anna Caputa z mężem Władysławem i wnukiem Marcinem


Odpusty Roku św. Józefa.

Odpusty Roku św. Józefa.
„Z Rokiem św. Józefa, który trwa związany jest dar specjalnych Odpustów” – ogłosiła Penitencjaria Apostolska. Dar Odpustu zupełnego można otrzymać pod zwykłymi warunkami. Należą do nich: spowiedź sakramentalna, komunia euchrystyczna oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Wierni powinni odrzucić wszelkie upodobanie do grzechu oraz uczestniczyć w wydarzeniach związanych w Rokiem św. Józefa.
Dekret stwierdza, że św. Józef był człowiekiem modlitwy, który zaprasza dzisiaj wszystkich do pogłębienia dziecięcej relacji z Ojcem, pozwalającej rozeznać Jego wolę w życiu. Odpust zupełny zostaje udzielony tym, którzy przez przynajmniej 30 minut podejmą medytację nad modlitwą Ojcze Nasz lub wezmą udział w rekolekcjach lub jednodniowym dniu skupienia obejmującym medytację nad osobą Oblubieńca Maryi.
Św. Józef był człowiekiem sprawiedliwym, strzegącym głębokiej tajemnicy swojego serca. On pomaga odkryć wartość ciszy oraz uczciwości w spełnianiu codziennych obowiązków. Ci, którzy w ciągu tego roku, idąc za jego przykładem, spełnią uczynek miłosierdzia co do ciała lub duszy mogą również uzyskać Odpust zupełny. Najważniejszym wymiarem powołania Józefa było pełnienie funkcji stróża Świętej Rodziny z Nazaretu. Aby wszystkie rodziny chrześcijańskie czuły się wezwane do tworzenia tej samej atmosfery jedności, miłości i modlitwy, w której żyła Święta Rodzina dar Odpustu zostaje udzielony rodzinom oraz narzeczonym, którzy odmówią modlitwę różańcową. Papież Pius XII wprowadził 1 maja 1955 roku święto Józefa Robotnika z intencją, aby wszyscy szanowali godność pracy oraz aby ona inspirowała życie społeczne i prawa, oparte na równym podziale praw i obowiązków. Odpust zupełny będą też mogli otrzymać ci, którzy zawierzą codziennie św. Józefowi swoją pracę oraz wierny wzywający Cieśli z Nazaretu, aby każdy poszukujący pracy znalazł zajęcie oraz, aby praca wszystkich stawała się godniejsza. Św. Józef jest ponadto patronem osób w niebezpieczeństwie, cierpiących, zmuszonych do ucieczki, tych, którzy są odepchnięci oraz opuszczeni. Udziela się Odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią Litanię do św. Józefa lub, jakąkolwiek inną modlitwę do św. Józefa, według własnej tradycji liturgicznej w intencji Kościoła prześladowanego wewnątrz lub na zewnątrz oraz o umocnienie wszystkich chrześcijan poddanych różnym formom prześladowania.
Aby podkreślić uniwersalność patronatu św. Józefa w Kościele, Penitencjaria Apostolska udziela Odpustu wiernym, którzy odmówią jakąkolwiek modlitwę prawnie zatwierdzoną lub spełnią innym akt pobożności ku czci św. Józefa, szczególnie przy okazji świąt jemu dedykowanych, a więc 19 marca i 1 maja, a także 19 dnia każdego miesiąca.
W aktualnym kontekście zagrożenia sanitarnego dar Odpustu zupełnego zostaje rozszerzony szczególnie na starszych, chorych, konających oraz tych, którzy z uzasadnionych powodów nie mogą wychodzić z domu, a którzy odrzucą wszelkie upodobanie do grzechu oraz będą mieli intencję zadośćuczynienia, kiedy tylko stanie się to możliwe trzem pozostałym zwykłym warunkom oraz we własnym domu, lub tam, gdzie aktualnie się znajdują spełnią akt pobożności ku czci św. Józefa, ofiarując cierpienia oraz niedogodności swojego życia.


DLA NARZECZONYCH

Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa dla narzeczonych planujących ślub

Narzeczeni z diecezji bielsko-żywieckiej planujący ślub mogą uczestniczyć w bezpośrednim przygotowaniu do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w formie online.
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: nauki.rodzina.bielsko.pl.
W razie pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. Od 9.00 do 13.00 pod nr tel. 734 176 645


GRUPA WSPARCIA

GRUPA WSPARCIA AA

WTOREK GODZ. 18.00 salka katechetyczna.
Zapraszamy do skorzystania ze spotkań Grupy Wsparcia. Spotkania prowadzi instruktorka.
Grupa wsparcia ma charakter otwarty, czyli może przyjść każdy, kto pragnie się dowiedzieć czegokolwiek o uzależnieniu i gdzie szukać pomocy. Zachęcamy osoby borykające się z problemami, aby przyjść anonimowo i zobaczyć że w grupie łatwiej jest podjąć decyzje i walkę o siebie i trzeźwość.

<< Poprzednie 1 2 Następne>>

Content Management Powered by CuteNews

 
 
Świety Bartłomiej Apostoł

Święty Bartłomieju-módl się za nami