Witamy! Parafia św. Bartłomieja w Lipowej
Witamy! Parafia św. Bartłomieja w LipowejWitamy! Parafia św. Bartłomieja w Lipowej

OGLOSZENIA

W środę 25 lipca przypada wspomnienie świętego Krzysztofa – patrona kierowców
Po Mszy św. wieczornej w środę modlitwa za kierowców i poświęcenie samochodów na parkingu przy kościele. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na wsparcie akcji MIVA POLSKA która zajmuje się organizowaniem pojazdów dla misjonarzy o czym można przeczytać w ostatnim Natanaelu i na plakacie.

OGLOSZENIA

Odpust w naszej Parafii 24 sierpnia ku czci św. Bartłomieja.Suma godz. 18.00

W LIPCU SIERPNIU RANO MSZA ŚW. O GODZ.7.00

Wszystkim którym jest dane przeżywać wakacje życzymy Bożej opieki , dobrego i szczęśliwego wypoczynku

STAŁY KONFESJONAŁ

Stały konfesjonał
Terminy i miejsca stałego konfesjonału dla naszego Dekanatu:
od poniedziałku do soboty
od godz. 9.00 do 11.00 i 15.00 do 17.00
w konkatedrze Narodzenia NMP w Żywcu.

GRUPA WSPARCIA

GRUPA WSPARCIA AA

WTOREK GODZ. 18.00 salka katechetyczna.
Zapraszamy do skorzystania ze spotkań Grupy Wsparcia. Spotkania prowadzi instruktorka.
Grupa wsparcia ma charakter otwarty, czyli może przyjść każdy, kto pragnie się dowiedzieć czegokolwiek o uzależnieniu i gdzie szukać pomocy. Zachęcamy osoby borykające się z problemami, aby przyjść anonimowo i zobaczyć że w grupie łatwiej jest podjąć decyzje i walkę o siebie i trzeźwość.

OKNO ŻYCIA

Okno Życia
Stosunek do daru życia jest wykładnikiem i podstawowym sprawdzianem autentycznego stosunku człowieka do Boga i do człowiek, czyli wykładnikiem i sprawdzianem autentycznej religijności i moralności. (Jan Paweł II)
W naszej diecezji, w dniu 14 kwietnia 2009 roku w Domu Matki i Dziecka, bp Tadeusz Rakoczy dokonał uroczystego otwarcia „Okna życia”, które powstało z inicjatywy Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
Opiekę nad „Oknem życia” sprawują Siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości.
Adres:
Diecezjalny Dom Matki i Dziecka
ul. ks. Brzóski 3a

Jak działa Okno Życia?
________________________________________
„Okno Życia” jest ratunkiem dla niechcianego dziecka, gdyż inaczej byłoby porzucone. Broni też matkę przed oskarżeniem popełnienia przestępstwa narażenia dziecka na utratę zdrowia i życia.
„Okno Życia” pozwala zagubionej matce anonimowo pozostawić nowonarodzone dziecko w specjalnie przygotowanym miejscu. Okno otwiera się z zewnątrz.
Po włożeniu dziecka uruchamia się alarm, który słyszą osoby zatrudnione w domu. Noworodek zostaje przeniesiony przez do inkubatora, gdzie przebywa do czasu przybycia karetki pogotowia.
Potem dziecko przechodzi badania w szpitalu i oddane jest do pogotowia rodzinnego.
W tym czasie rozpoczyna się proces adopcyjny.
Celem akcji prowadzonej przez Kościół jest ratowanie bezbronnych dzieci, które narażone są na porzucenie i utratę życia oraz pomoc matkom, które straciły nadzieję na realizację własnego macierzyństwa, ponieważ w ich życiu brakło miłości od najbliższych i od społeczeństwa.

Content Management Powered by CuteNews

Świety Bartłomiej Apostoł