Witamy! Parafia św. Bartłomieja w Lipowej
Witamy! Parafia św. Bartłomieja w LipowejWitamy! Parafia św. Bartłomieja w Lipowej
Witamy! Parafia św. Bartłomieja w LipowejWitamy! Parafia św. Bartłomieja w Lipowej

Aktualności


OGŁOSZENIA 19 09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
25 NIEDZIELA ZWYKLA 19 09 2021

W dzisiejszą niedzielę 19 IX możliwość zyskania odpustów w trwającym Roku Św. Józefa, jak w dniu 19 każdego miesiąca.

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.15.

Bóg zapłać za złożone ofiary podczas Mszy św. jak i w kopertach na nasz kościół w dzisiejszą trzecią niedzielę

W czwartek 19 09 po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne w kościele rodziców dzieci z klas III, które przystąpią do I Komunii św. w tym roku szkolnym w naszym kościele w ostatnią niedzielę maja tj. 29 V 2022.

Różańce dla dzieci do nabycia w sklepiku pod wieżą.

9 października (sobota) odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach na zorganizowany wyjazd autokarem z naszej parafii można zapisać się w sklepiku pod wieżą.

BÓG ZAPŁAĆ ZA CZYSTOŚĆ NASZEGO KOŚCIOŁA .W tym tygodniu troskę o naszą światynie powierzamy Parafianom z ul. Słonecznej po ul. Cytrynową.

Urząd Statystyczny w Katowicach przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Do końca spisu pozostało tylko kilkanaście dni! Spiszmy się jak najszybciej – najlepiej przez Internet na https://spis.gov.pl/ lub przez infolinię spisową – 22 279 99 99.
Ponadto może do Państwa zadzwonić rachmistrz spisowy (z numerów: 22 279 99 99 lub 22 828 88 88), ewentualnie rachmistrz może złożyć wizytę w Państwa domu.
Prosimy pamiętać, że udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udzielenia informacji podlega karze grzywny.


PROCESJA ROZANCOWA 3 X

OŁTARZE PROCESJA RÓŻAŃCOWA 3 X godz.17.00

1 Grota Róża Św. Maksymiliana
Róża MB Bolesnej Królowej Polski
Róża Św. Jana Pawła II

2 Brama Róża Św. Barbary
Róża Św. Faustyny

3 Witraż Róża Św. Agnieszki
Róża Św. Rodziny
Róża Św. Anny

4 Wejście Róża Św. Brygidy
Róża Św. Bernadetty

5 Krzyż Róża MB Nieustającej Pomocy
Róża Św. BartłomiejaINTENCJE

NIEDZIELA– 19 IX - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
7.30 - w int. Parafii
9.30 - w 7 rocz. ur. Mateusza
11.30 - + Helena i Zdzisław Zuziak
17.30 - + Jan Jasek z żoną Stefanią, córką Marią i synem Stanisławem

PONIEDZIAŁEK 20 IX 2021
7.00 – o Boże błog. i zdrowie
17.30 - + Władysławę (K) Miękińską

WTOREK 21 IX 2021
7.00 - + Stefan i Anastazja Wojaczek
17.30 - + Stanisław Kantyka

ŚRODA 22 IX 2021
7.00 - + Józef Binda w 14 rocz. śm.
17.30 -+ za zmarłych: ks. Józef Zuziak, Stefan Binda, Mariola Dudys, Emilia Knapek, Władysława Miękińska, Marian Podsiadło, Kazimierz Kowalczyk, Sławomir Kliś, Stanisław Turski, Jan Słapa, Marian Wolak, Bronisław Cader, Krystyna Binda, Bronisława Kosarz, Jan Rubys, Jacek Caputa, Eugenia Lach, Janina Mołdysz

CZWARTEK 23 IX 2021
7.00 - + za zmarłych z rodziny
17.30 – w int. Seweryna w 15 rocz. urodzin i w int. Aureli o Boże błog. i dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej

PIĄTEK 24 IX 2021
7.00 - + Mieczysław Zuziak
17.30 - + WYPOMINKOWA

SOBOTA 25 IX 2021
7.00 - + Elżbieta Matlak z mężem Ferdynandem
17.30 –+ Czesławę(K) i Julian Fijak z rodzicami

NIEDZIELA - 26 IX 2021
7.30 - + Józef Pietraszko z rodzicami i teściami
9.30 - w I rocznicę
11.30 - w int. Parafii - chrzty
17.30 - + Antonina Binda z mężem Stefanem w 11 rocz. śm. i zmarli z rodziny


Odpusty Roku św. Józefa.

Odpusty Roku św. Józefa.
„Z Rokiem św. Józefa, który trwa związany jest dar specjalnych Odpustów” – ogłosiła Penitencjaria Apostolska. Dar Odpustu zupełnego można otrzymać pod zwykłymi warunkami. Należą do nich: spowiedź sakramentalna, komunia euchrystyczna oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Wierni powinni odrzucić wszelkie upodobanie do grzechu oraz uczestniczyć w wydarzeniach związanych w Rokiem św. Józefa.
Dekret stwierdza, że św. Józef był człowiekiem modlitwy, który zaprasza dzisiaj wszystkich do pogłębienia dziecięcej relacji z Ojcem, pozwalającej rozeznać Jego wolę w życiu. Odpust zupełny zostaje udzielony tym, którzy przez przynajmniej 30 minut podejmą medytację nad modlitwą Ojcze Nasz lub wezmą udział w rekolekcjach lub jednodniowym dniu skupienia obejmującym medytację nad osobą Oblubieńca Maryi.
Św. Józef był człowiekiem sprawiedliwym, strzegącym głębokiej tajemnicy swojego serca. On pomaga odkryć wartość ciszy oraz uczciwości w spełnianiu codziennych obowiązków. Ci, którzy w ciągu tego roku, idąc za jego przykładem, spełnią uczynek miłosierdzia co do ciała lub duszy mogą również uzyskać Odpust zupełny. Najważniejszym wymiarem powołania Józefa było pełnienie funkcji stróża Świętej Rodziny z Nazaretu. Aby wszystkie rodziny chrześcijańskie czuły się wezwane do tworzenia tej samej atmosfery jedności, miłości i modlitwy, w której żyła Święta Rodzina dar Odpustu zostaje udzielony rodzinom oraz narzeczonym, którzy odmówią modlitwę różańcową. Papież Pius XII wprowadził 1 maja 1955 roku święto Józefa Robotnika z intencją, aby wszyscy szanowali godność pracy oraz aby ona inspirowała życie społeczne i prawa, oparte na równym podziale praw i obowiązków. Odpust zupełny będą też mogli otrzymać ci, którzy zawierzą codziennie św. Józefowi swoją pracę oraz wierny wzywający Cieśli z Nazaretu, aby każdy poszukujący pracy znalazł zajęcie oraz, aby praca wszystkich stawała się godniejsza. Św. Józef jest ponadto patronem osób w niebezpieczeństwie, cierpiących, zmuszonych do ucieczki, tych, którzy są odepchnięci oraz opuszczeni. Udziela się Odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią Litanię do św. Józefa lub, jakąkolwiek inną modlitwę do św. Józefa, według własnej tradycji liturgicznej w intencji Kościoła prześladowanego wewnątrz lub na zewnątrz oraz o umocnienie wszystkich chrześcijan poddanych różnym formom prześladowania.
Aby podkreślić uniwersalność patronatu św. Józefa w Kościele, Penitencjaria Apostolska udziela Odpustu wiernym, którzy odmówią jakąkolwiek modlitwę prawnie zatwierdzoną lub spełnią innym akt pobożności ku czci św. Józefa, szczególnie przy okazji świąt jemu dedykowanych, a więc 19 marca i 1 maja, a także 19 dnia każdego miesiąca.
W aktualnym kontekście zagrożenia sanitarnego dar Odpustu zupełnego zostaje rozszerzony szczególnie na starszych, chorych, konających oraz tych, którzy z uzasadnionych powodów nie mogą wychodzić z domu, a którzy odrzucą wszelkie upodobanie do grzechu oraz będą mieli intencję zadośćuczynienia, kiedy tylko stanie się to możliwe trzem pozostałym zwykłym warunkom oraz we własnym domu, lub tam, gdzie aktualnie się znajdują spełnią akt pobożności ku czci św. Józefa, ofiarując cierpienia oraz niedogodności swojego życia.


DLA NARZECZONYCH

Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa dla narzeczonych planujących ślub

Narzeczeni z diecezji bielsko-żywieckiej planujący ślub mogą uczestniczyć w bezpośrednim przygotowaniu do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w formie online.
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: nauki.rodzina.bielsko.pl.
W razie pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. Od 9.00 do 13.00 pod nr tel. 734 176 645

<< Poprzednie 1 2 Następne>>

Content Management Powered by CuteNews

 
 
Świety Bartłomiej Apostoł

Święty Bartłomieju-módl się za nami