Sakrament Chrztu

1. Sakramentu Chrztu w Parafii udziela się w ostatnią niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11:30.

2. Przed chrztem należy dokonać zgłoszenia dziecka w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

3. Do zgłoszenia należy przynieść następujące dokumenty i informacje:

a. akt urodzenia dziecka z USC,
   b. informacje dotyczące rodziców dziecka i rodziców chrzestnych:
      - personalia rodziców (zawód, miejsce zamieszkania, datę i miejsce ślubu kościelnego).
      - personalia rodziców chrzestnych (rodowe nazwisko matki, miejsce zamieszkania).
   c. rodzice chrzestni powinni ukończyć 16 rok życia, być bierzmowani i przedłożyć zaświadczenie od Księdza Proboszcza własnej parafii, że mogą być rodzicami chrzestnymi.
   d. Zaświadczenia ze swojej parafii zamieszkania chrzestni przynoszą przed Mszą św. do zakrystii.

...powrót