KOMUNIA ŚW. W NASZYM KOSCIELE

KOMUNIA ŚW. W DWÓCH RZĘDACH

W miarę możliwości przyklękamy gdy osoba przed nami przyjmuje Komunię św.

Komunia Święta na rękę kierujemy się na lewo.
Lewą dłoń kładziemy na prawej w kształcie krzyża tworząc tron. Kapłan kładzie Hostię na lewej dłoni.
Wierny zabiera prawą ręką z lewej dłoni i wkłada Hostię do ust.
Nie odchodzimy z Hostią na ręce.

Komunia Święta do ust kierujemy się na prawo.
Przyjmujący na klęcząco prosimy klękać na czerwonej poduszce do klęczenia.
( obok by nie tamować całego rzędu)

Każdy, kto przyjmuje Najświętszą Hostię na dłoń, powinien pamiętać o odpowiedniej postawie i ułożeniu rąk. Komunię świętą należy przyjmować na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą, a następnie, stojąc przed kapłanem, prawą ręką włożyć Hostię do ust; nie wolno odchodzić z Hostią na dłoni od ołtarza

Przyjmujący Komunie bezglutenową proszeni są zgłosić to w zakrystii przed Mszą św.

DLA NARZECZONYCH

Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa dla narzeczonych planujących ślub

Narzeczeni z diecezji bielsko-żywieckiej planujący ślub mogą uczestniczyć w bezpośrednim przygotowaniu do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w formie online.
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: nauki.rodzina.bielsko.pl.
W razie pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. Od 9.00 do 13.00 pod nr tel. 734 176 645
Ze względu z sytuację epidemiologiczną, nauki przedślubne w diecezji bielsko-żywieckiej aż do odwołania będą prowadzone w formie online.

GRUPA WSPARCIA

GRUPA WSPARCIA AA

WTOREK GODZ. 18.00 sala CUS - stara plebania.
Zapraszamy do skorzystania ze spotkań Grupy Wsparcia. Spotkania prowadzi instruktorka.
Grupa wsparcia ma charakter otwarty, czyli może przyjść każdy, kto pragnie się dowiedzieć czegokolwiek o uzależnieniu i gdzie szukać pomocy. Zachęcamy osoby borykające się z problemami, aby przyjść anonimowo i zobaczyć że w grupie łatwiej jest podjąć decyzje i walkę o siebie i trzeźwość.

OKNO ŻYCIA

Okno Życia
Stosunek do daru życia jest wykładnikiem i podstawowym sprawdzianem autentycznego stosunku człowieka do Boga i do człowiek, czyli wykładnikiem i sprawdzianem autentycznej religijności i moralności. (Jan Paweł II)
W naszej diecezji, w dniu 14 kwietnia 2009 roku w Domu Matki i Dziecka, bp Tadeusz Rakoczy dokonał uroczystego otwarcia „Okna życia”, które powstało z inicjatywy Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
Opiekę nad „Oknem życia” sprawują Siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości.
Adres:
Diecezjalny Dom Matki i Dziecka
ul. ks. Brzóski 3a

Jak działa Okno Życia?
________________________________________
„Okno Życia” jest ratunkiem dla niechcianego dziecka, gdyż inaczej byłoby porzucone. Broni też matkę przed oskarżeniem popełnienia przestępstwa narażenia dziecka na utratę zdrowia i życia.
„Okno Życia” pozwala zagubionej matce anonimowo pozostawić nowonarodzone dziecko w specjalnie przygotowanym miejscu. Okno otwiera się z zewnątrz.
Po włożeniu dziecka uruchamia się alarm, który słyszą osoby zatrudnione w domu. Noworodek zostaje przeniesiony przez do inkubatora, gdzie przebywa do czasu przybycia karetki pogotowia.
Potem dziecko przechodzi badania w szpitalu i oddane jest do pogotowia rodzinnego.
W tym czasie rozpoczyna się proces adopcyjny.
Celem akcji prowadzonej przez Kościół jest ratowanie bezbronnych dzieci, które narażone są na porzucenie i utratę życia oraz pomoc matkom, które straciły nadzieję na realizację własnego macierzyństwa, ponieważ w ich życiu brakło miłości od najbliższych i od społeczeństwa.

<< Poprzednie 1 2 Następne>>

Content Management Powered by CuteNews